
Urządzanie domowych wnętrz to nie lada wyzwanie. Nierzadko stajemy przed dylematem, na które elementy wykończenia warto się zdecydować, aby pomieszczenia były nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Czym się różnią? Jak o nie dbać? Które z nich sprawdzą się w kuchni, a które w łazience? Podpowiadamy!
Różnice między frontami na wysoki połysk oraz głębokim matem
Wybór frontów meblowych do wnętrza pomieszczenia jest niełatwym zadaniem. To, czy postawimy na głęboki mat,czy wysoki połysk, zadecyduje o charakterze całego wnętrza. Dla uproszczenia zacznijmy od tego, co różni od siebie te dwie powłoki.
Matowe fronty dzięki aksamitnej głębi koloru charakteryzują się subtelnym, eleganckim wyglądem. Nie odbijają światła, a dzięki dodatkowej warstwie antyfinger odciski palców stają się mniej widoczne, co czyni je praktycznym wyborem.
Fronty na wysoki połysk nadają wnętrzu nowoczesny, luksusowy wygląd, optycznie powiększając przestrzeń. Są łatwe w czyszczeniu, jednak bardziej widoczne są na nich zarysowania i odciski palców.
Wybierając fronty do mebli, warto wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale także praktyczne aspekty, takie jak odporność na zabrudzenia i wilgoć, szczególnie w przypadku kuchni i łazienki.
Praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji frontów
Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy —fronty matowe czy na wysoki połysk — wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Właściwe dbanie o powłokę sprawi, że meble zachowają nienaganny wygląd na lata.
Fronty meblowe wymagają czyszczenia przy użyciu miękkiej ściereczki z mikrofibry nasączonej letnią wodą lub delikatnym roztworem mydła. Unikajmy agresywnych detergentów i szorstkich gąbek, które mogą uszkodzić delikatne powierzchnie.
Coraz częściej możemy spotkać się z odpowiednimi środkami dedykowanymi do pielęgnacji frontów w połysku i w macie.
Nowoczesne fronty meblowe — wybierz to co najlepsze
Wybór odpowiednich frontów meblowych to decyzja często na lata. Warto mieć na uwadze, że kluczem do sukcesu jest harmonia - fronty powinny współgrać ze stylem wnętrza oraz indywidualnymi preferencjami. Kwestią drugorzędną jest funkcjonalność, choć nie wolno o niej zapominać.